Okul Psikolojik Danışmanı e-Bülteni

Sayı 11
Sayı 10
Sayı 9
Sayı 8
Sayı 7
Sayı 6
Sayı 5
Sayı 4
Sayı 3
Sayı 2
Sayı 1

Okul Psikolojik Danışmanı e-Bülteni’nin Yayımlanma Amacı

Değerli Psikolojik Danışmanlar,

Okul Psikolojik Danışmanı e-Bülteni, 2012 yılında Türk PDR-DER İzmir Şubesi Okul Psikolojik Danışmanlığı Komisyonu’nun bir çalışması olarak yayım hayatına başlamıştır. İlk 2 sayı bu şube tarafından yayımlanmıştır. Sonra e-Bültende yayımlanan makaleler tüm Türkiye’deki psikolojik danışmanlar tarafından hazırlandığı için Prof. Dr. Filiz Bilge Genel Başkan iken 2014 yılından ve 3. sayıdan başlanarak Genel Merkez tarafından yayımlanmıştır. Genel Başkan Uzm. Psk. Dan. Oğuz Özat iken 2020 yılından ve 10. sayıdan başlayarak, Türk PDR-DER Genel Merkez web sayfasında yayımlanmaya başladı.

Bültenin amacı bir uzmanlık dalı olarak okul psikolojik danışmanlığı alanını desteklemektir. Gelecek yıllarımızda, psikolojik danışma ve rehberlik bölümlerinde okul psikolojik danışmanlığı anabilim dallarının kurulacağına ve kuşkusuz ki yüksek lisans ve doktora eğitimlerine başlanacağına inanıyoruz. Bültenin yayım hayatına başlamasının nedenlerinden birisi, bu yoldaki kilometre taşlarından birisi olmak ve bu fikri sürekli gündemde tutabilmektir.

Diğer amaç ise okul psikolojik danışmanlarının gereksinim duydukları güncel konularda kolayca uygulamaya dönüştürebilecekleri bilgileri yayımlamaktır. Ayrıca ülkemiz ve Dünyadaki en güncel gelişmeleri duyurmayı da amaçlamaktayız.

Okul Psikolojik Danışmanı e-Bülteni’nin hazırlanmasında birçok kişinin katkısı olmaktadır. Başta makale yazarları olmak üzere, yayımlanan tüm sayılarda emeği geçen meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni sayılar ve çalışmalarımız için de destek ve önerilerinizi bekliyoruz…

Prof. Dr. Ragıp ÖZYÜREK
Okul Psikolojik Danışmanı e-Bülteni
Kurucu Editörü

İhbar hattımıza ulaşmak için tıklayınız...

X