PDR-EPDAB Eğitimler

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Psikolojik Danışma ve Rehberlik Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyonu Birimi (PDR-EPDAB)

EĞİTİMLER

Psikolojik Danışman Eğitimi, Süpervizyonu ve Akreditasyonu Sempozyumu (PDESAS) – 2022

Program Değerlendiricisi Eğitimleri

ZİDEK Program Değerlendiricisi Eğitim Çalıştayı

Değerli Psikolojik Danışman Eğitimcileri, Psikolojik Danışmanlar ve Öğrencilerimiz,
Türk PDR Derneği PDR-EPDAB’ın ulusal akreditasyon kuruluşu olması doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalar son aşamaya gelmiştir. Bu son aşamada, RPD anabilim dallarındaki öğretim elemanları, psikolojik danışmanlar ve öğrenciler için program değerlendiricisi eğitimi verilecektir.

Eğitim için düzenlenecek çalıştay, Ziraat Fakülteleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (ZİDEK), Eğitim ve Bilgilendirme Komitesi üyeleri tarafından, 6-7 Mayıs 2022, tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Çalıştay programı bu web sayfasında yer almaktadır. ZİDEK Yönetim Kurulu’na psikolojik danışman eğitiminin akreditasyonuna sağlayacakları bu katkı nedeniyle şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.

Gönüllü program değerlendiricisi olmak isteyen ve bu eğitime katılmak isteyen psikolojik danışman eğitimcileri, öğrenci ve psikolojik danışmanlardan yine web sayfasında bulunan “ZİDEK Değerlendirici Eğitim Çalıştayı Katılımcı Listesi Formu – PDR-EPDAB”ı doldurarak, 5 Mayıs 2022; Perşembe gününe kadar, bu eposta adresine göndermelerini rica etmekteyiz.

Eğitim sonrasında ZİDEK tarafından bir katılım belgesi verilecek ve eğitimler kaydedilecektir.

Katılım formuna gerekli bilgileri yazan kişilerin eposta adreslerine, ZİDEK Çalıştayına davet için Zoom linki gönderilecektir.

Eğitimde görüşmek dileğiyle..

Psikolojik Danışman Eğitiminin Akreditasyonuna Sağladığınız Gönüllü Katkılar için Teşekkür Ederiz.

 


Uluslararası İlişkiler Komisyonu Eğitimleri

PDR-EPDAB tarafından, Değerlendirme Takımlarının eğitimlerine başlamadan ve akreditasyon kuruluşu olarak tescil başvurusu yapmadan önce, psikolojik danışman eğitimcilerine yönelik eğitimler başlatılmıştır. Bu eğitimlerden birisi Uluslararası İlişkiler Komisyonu üyelerinin verdikleri eğitimlerdir ve ABD’deki akreditasyon süreçleri ile ilgili deneyimleri içermektedir. Eğitimlerin gerek değerlendirme takımlarının yetiştirilmesi gerekse de akreditasyon kuruluşu yapılanması açısından yararlı olacağını umuyoruz.


Aşağıda bu eğitimlerin açıklamaları bulunmaktadır:

 


EĞİTİMCİ DEĞERLENDİRME

İhbar hattımıza ulaşmak için tıklayınız...

X