Bilgilendirme

Üyelik İşlemleri

Üye başvuruları ve giriş ödemeleri tamamen online olarak yapılabilmektedir. Üyelik işlemleri sayfamızı ziyaret ederek detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.


Genel Başkanımız


EĞİTİMLER

05nisAll Day09MMPI Uygulayıcı Eğitimi

24nis(nis 24)09:0025(nis 25)18:00Çocuk Objektif Değerlendirme Testleri Eğitimi

TÜRK PDR-DER INSTAGRAM

"Pandemini ilk gününden bu yana hizmet tanımı ve görev alanları doğrultusunda özverili bir şekilde birçok çalışmayı yüz yüze sunarak hizmete devam eden ASDEP Personeli meslektaşlarımızın aşılamada öncelikli gruba dahil edilmediği, bu durum dolayısıyla gerek kendi sağlık durumları gerekse sorumluluk alanına giren kişilerin sağlık durumlarına ilişkin yoğun kaygı ve stres yaşamakta oldukları üye ve meslektaşlarımız tarafından bizlere iletilmektedir. Sundukları yüz yüze hizmet dolayısıyla yüksek risk altında bulunan ASDEP’te görevli meslektaşlarımızın da öncelikli aşılanacak personel listelerine dahil edilmesi talebimizdir."

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na ASDEP kapsamında çalışan ve sürekli sahada olan meslektaşlarımızın aşılamada öncelikli gruba dahil edilmeai talebimizi ilettik.

#TürkPDRderneği
@ailevecalisma
@oguz_ozat
...

Piktes projesinde çalışan 4000 öğretmen ve psikolojik danışman ile Özel okullardaki psikolojik danışman arkadaşlarımız aşılama kapsamında listede bulunmamaktaydı.
Türk pdr der olarak geçen haftaki yazımız ve girişimlerimiz üzerine bugün itibari ile alınmaya başlamıştır
...

Genel Başkanımız Oğuz ÖZAT bu akşam saat 21:30 da Bartın Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Anabilim Dalı'nın konuğu olacak.
Anabilim Dalı Başkanı Doç Dr. Sinem TARHAN moderatörlüğünde Bartın PDR lisans öğrencileri ile bir araya gelecek olan Genel Başkanımız alan gündemine dair açıklamalarla PDR de güncel sorunlara değinecek.

#TürkPDRderneği
@oguz_ozat

@pdrogrencileri
@pdokbartin
@bartinpdrkulubu
...

"Pandeminin başından bu yana özverili bir şekilde çalışan, tüm öğretmenler gibi uzaktan, yüz yüze her türlü görevi büyük fedakarlıkla yerine getiren rehberlik öğretmeni ve psikolojik danışman meslektaşlarımızın maruz kaldığı bu ayrımcılık kesinlikle kabul edilemez. Konuya ilişkin gerekli çalışmaların ivedilikle yapılması, sundukları yüz yüze hizmet dolayısıyla yüksek risk altında bulunan rehberlik öğretmeni ve psikolojik danışmanların da öncelikli aşılanacak öğretmen listelerine dahil edilmesi ve istemsizce neden olunduğunu düşündüğümüz mağduriyetin giderilmesi talebimizdir."

Ülke genelinde yüz yüze eğitimin devam ettiği kademelerde görev yapan öğretmenlerin aşılanması çalışmalarına başlandığı ancak bu kademelerde görev yapan meslektaşlarımızın liste dışında tutulduğu bilgisi üzerine bakanlığa resmi yazımızı yazdık ve mağduriyetinin giderilmesi talebimizi ilettik.

#TürkPDRderneği
@oguz_ozat
...

Türk Polis Teşkilatımızın 176. Kuruluş yılı kutlu olsun.

Ülkemiz ve Milletimizin refahı için fedakarca çalışan kahraman Türk Polis Teşkilatımızın 176. Kuruluş Yılını kutluyor Şehit ve gazilerimizi minnetle yad ediyoruz.

#TürkPDRderneği

#polisteşkilatı176yaşında
@emniyetgm
...

Genel Başkanımız Uzm. Psk. Dan. Oğuz ÖZAT ve ORGM Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı sayın Dr. Murat AĞAR bu akşam saat 21:00 de online söyleşi ile Tokat'ta görev yapan meslektaşlarımızla buluşacak.
Derneğimiz Tokat İl Temsilciliği, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Anabilim Dalı işbirliğinde gerçekleştirilecek programa Tokat'ta görev yapan tüm meslektaşlarımızı bekliyoruz.

#TürkPDRderneği
@turkpdrtokat
@toguresmi
@tokatmem
...

MEB, Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürü Mehmet Nezir GÜL ve Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL’ün kıymetli annelerinin vefat haberini üzüntüyle öğrendik. Merhumeye Allah rahmet, Sayın Bakanımız, Genel Müdürümüz ve yakınlarına sabırlar dileriz.

#TürkPDRderneği
@mehmetnezirg
@abdulhamitgul
...

Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Engin DENİZ 11 Nisan Pazar günü saat 11:30'da BBN TÜRK TV'de KIRMIZI KALEM programında @bonushoca ve @ismailyolcu58 nun konuğu olacak.

#TürkPDRderneği
@prof.dr.m.engindeniz
@bbnturktv
@ismailyolcu58
@bonushoca
@fahrettindamga
...

Psikolojik danışma ve rehberlik lisans mezunu olup, klinik psikoloji yüksek lisans yapmakta olan veya yapan arkadaşlarımız ile iletişim kurmak, hakları noktasında işbirliği için Profilimizdeki görselde işaretli linki tıklayarak formu doldururlarsa seviniriz
https://forms.gle/wegp2unuYaJCbQDL8
...

Konya'da meydana gelen askeri uçak kazasında ve Zeytindalı Harekat Bölgesinde gerçekleştirilen hain saldırı sonucunda şehit olan mehmetçiklerimize Allahtan rahmet, acılı ailelerine ve milletimize baş sağlığı dileriz.

#TürkPDRderneği
...

DERNEK TARİHİ

Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında çalışanlar arasında birlik, beraberlik ve mesleki dayanışma sağlayarak Psikolojik Danışma ve Rehberlik biliminin ve mesleğinin ülkemizde gelişmesini sağlamak, Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında çalışanların, sosyal, bilimsel, mesleki ve kültürel yönden gelişmelerine yardım etmek, mesleğin üyelerinin haklarını korumak ve savunmak amaçlarına yönelik olarak 03.07.1989 tarihinde 06–35–038 kodlu Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği (PDR-DER) adı ile bir dernek kurulmuştur..

Derneğin kurucu üyeleri olarak Prof. Dr. Ethem Özgüven, Prof. Dr. Yadigar Kılıççı, Doç. Dr. Nilüfer Voltan-Acar, Doç. Dr. Oya G. Ersever, Dr. Mesut Baş, Araş. Gör. Fidan Korkut, Araş. Gör. İbrahim Yıldırım ve Araş. Gör. Tuncay Ergene görev almışlardır. 30.09.1989 tarihinde yapılan I. Olağan Genel Kurul’da Dernek Yönetim Kurulu üyeliklerine Prof. Dr. Ethem Özgüven, Prof. Dr. Feriha Baymur, Prof. Dr. Yadigar Kılıççı, Araş. Gör. İbrahim Yıldırım, Araş. Gör. Tuncay Ergene; Denetleme Kurulu üyeliklerine de Doç. Dr. Nilüfer Voltan-Acar, Gürcan Topçu ve Neşe Doğan seçilmişlerdir.

PDR Derneği, 1998 yılında Bakanlar Kurulunun 13.07.1998 tarih ve98/11476 sayılı kararı ile isminin başına “Türk” sözcüğünü ekleyerek ulusal bir dernek kimliği kazanmıştır.

X