Moxo Dikkat Testi Uygulayıcı Sertifikasyon Eğitimi

Moxo Dikkat Testi Uygulayıcı Sertifikasyon Eğitimi, Moxo Türkiye ve Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği işbirliği ile  Türk PDR Derneği Üyelerine Özel Olarak gerçekleştirilecektir.

KİMLER KATILABİLİR: Türk PDR Derneği Üyesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik lisans mezunları ile 4. Sınıf öğrencileri katılabilir. (Diploma/Öğrenci belgesinin sisteme yüklenmesi zorunludur)

EĞİTİMİN İÇERİĞİ: 

d- CPT Moxo Dikkat Testi

Moxo Dikkat Testi  Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğunun dört ana semptomu olan dikkat eksikliği, zamanlama problemi, dürtüsellik ve hiperaktivitenin objektif olarak ölçülmesini sağlamaktadır.

Dikkat, Hiperaktivite, Zamanlama ve Dürtüsellik özelliklerini ve bunların arasındaki korelasyonu ölçen, güvenilirlik ve duyarlılığı yüksek, görsel ve işitsel çeldiriciler içeren, bilgisayar tabanlı, yeni kuşak bir Nörokognitif tanı ve takip destek testidir.

Çocuk ve Yetişkin olarak 2 versiyonu bulunmaktadır. Çocuklarda 15, yetişkinlerde 18 dakika sürmektedir.Test bitiminde 3 farklı raporu otomatik olarak vermektedir : Profil Raporu, Performans Raporu ve Türkçe Yazılı Rapor.

Dünyada 30’dan fazla ülkede kullanılan Moxo Testi, Türkiye’de son 7 yılda 2000’in üzerinde eğitim ve sağlık kurumunda çocuk, genç ve yetişkinlerin dikkat özelliklerini ölçmekte kullanılmaktadır.

Moxo Dikkat Testi klinik alanda çoğunlukla tanı,  ayırıcı tanı, takip ve değerlendirmede kullanılırken, eğitim alanında öğrencilerin dikkat – dürtüsellik özelliklerinin tanınması, kişisel özelliklerine en uygun çalışma ve sınav hazırlığı düzenlemelerinin yapılmasında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Klinik ve eğitim alanındaki günlük kullanımın yanında ülkemizde birçok farklı disiplinde klinik çalışma, tarama ve araştırma çalışmalarda da referans ve kontrol testi olarak uygulanmaktadır.

Referans literatür ve sunumlar için https://www.moxoturkiye.com/  sayfalarını inceleyebilirsiniz.

MATERYAL: İlgili materyaller çevrimiçi olarak paylaşılacaktır.

EĞİTİM TARİHİ-SAATİ: 

3 Mart 2024,  Saat 15.00 – 18.00

EĞİTİMCİ: MOXO TÜRKİYE

EĞİTİM SONUNDA VERİLECEK BELGE: Eğitim sonunda Türk PDR Derneği Genel Merkez ve MOXO Türkiye Onaylı Uygulayıcı Sertifikası verilecektir.

EĞİTİM ÜCRETİ: 

*Türk PDR Derneği Üyeleri (Asil ve Fahri Üyeler): 1200 TL

EĞİTİME NASIL KATILABİLİRSİNİZ: 

Başvuru için https://forms.gle/HcX67dpFt6Yy7mHB9  linkinde yer alan ön başvuru formu doldurulmalıdır. Bu form ön kayıt başvuru formudur. Bu formu doldurduktan sonra Moxo Türkiye yetkilileri tarafından sizlere ulaşılacak ve detaylı bilgi verilecektir. Ödemeler Moxo Dikkat Testi banka hesabına yapılacak olup bu formu doldurduktan sonra size ulaşan yetkili tarafından ödeme ile ilgili detaylar aktırılacaktır.

Daha fazla bilgi için:

E-mail: [email protected]

Web: https://pdr.org.tr/egitimler/

Tel:  0533 293 47 37

İhbar hattımıza ulaşmak için tıklayınız...

X