PANDEMİ BİLGİLENDİRME

PANDEMİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

Teknoloji Bağımlılığı (Sakarya)

Teknolojinin zamanla hayatımızı kolaylaştıracak bir araç olmaktan çıkıp amaç haline dönüşmeye başlamasıyla teknoloji bağımlılığı technology addiction) kavramı ortaya çıkmıştır(Young,1999). İnternet bağımlılığı,internet kullanımına ilişkin kontrol edilemeyen aşırı istek ve dürtülerin olması şeklinde tanımlanabilmektedir.

                                                   DEVAMI…

Yaşlılık Dönemi Ölüm Kaygısı (Samsun)

Ölüm kaygısı, tüm bireylerde yaşam boyu süren ve kişinin birgün varolmayacağı düşüncesiyle beraber gelişen bir kaygıdır. Yapılan araştırmalar,  ileri yaşın patolojik bir ölüm kaygısı hissetmek anlamına gelmeyeceğini ancak bir takım değişkenlerle birlilkte yaşlılığın ölüm kaygısını arttıracağını bulgulamıştır.

                                                   DEVAMI…

Küresel Salgında Otizmli Çocuğun Kaygılarını Azaltmanın Yolları (Aydın)

Koronavirüs Salgını günlük faaliyetlerimiz üzerinde büyük değişiklikler yarattı. Okula gidip gelmek, markete gitmek, insanlarla biraraya gelmek ve günlük rütinlerimizin yapılamaz hale gelmesi gibi her türlü günlük faaliyetlerimiz değişti.Belki de bu değişiklikler önümüzdeki günlerde farklı şekillerde de seyredebilir.

                                                   DEVAMI…

Çocuklara Yönelik Kaygı İle Baş Etme (Düzce)

ASYA’ NIN KÖPÜK BALONCUKLARI

                                                   DEVAMI…

Covid19 Pandemi Günlerinde Ruh Sağlığımızı Korumak ve Stres Ve Kaygımızı Yönetmek (Adıyaman)

Stres, kişinin kaynaklarını yoran ve aşan ya da iyi oluşunu tehlikeye atan olarak değerlendirilen, kişi ve çevre arasındaki bir ilişki olarak tanımlanmaktadır. Başka bir tanıma göre ise stres, bireyleri rahatsız eden ve başa çıkma becerilerini zorlayan durum ve olaylara, yani stres kaynaklarına verilen tepkidir.

                                                   DEVAMI…

İzolasyon günlerinde Sınava Hazırlık(Aydın)

Öğrenmeyi öğrenmemiz için kendi öğrenmemizi düzenleyebilmeli, bilgi ve zaman yönetimini sağlayabilmeli ve gereksinimlerimizin farkında olmamız gerekecektir.

                                                   DEVAMI…

Çocuk ve Ergenle İletişimde Temel Unsurlar (AMASYA )

Çocuklarımızla kurduğumuzda ilişkide iletişimle ilgili unsurlara dikkat etmek her zaman önemli. Fakat içerisinde bulunduğumuz bu stresli günlerde aile içerisindeki ilişkimize daha hassas davranmamız gerekmekte. Bu nedenle sizlere çocuklarımızla olan iletişimimizde dikkat etmemiz gereken bazı noktaları hatırlatmak istedik.

                                                   DEVAMI…

Covid 19 Pandemi Günlerinde Ruh Sağlığımızı Korumak Stres ve Kaygıyla Baş Etme (Adıyaman )

Stres, bireyleri rahatsız eden ve başa çıkma becerilerini zorlayan durum ve olaylara, yani stres kaynaklarına verilen tepkidir.Bu sıralarda Korona virüs adıyla bilinen COVİD-19 tipi virüs hastalığı, Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel bir salgın olarak ilan edilmiştir. Bir salgın, bireyler ve topluluklar için baş edilmesi oldukça zor ve stresli bir olaydır.

                                                   DEVAMI…

Covid 19 Sürecinde Çocuklara Yaklaşım(Adana)

Hepimiz belirsiz ve sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz.Bugüne kadar hiç yaşamadığımız kadar büyük ve küresel boyutta, evrensel bir kriz ile karşı karşıyayız.Tüm dünyayı derinden etkileyen ve bazı olgularda ölümcül olabilen bir salgından ruhsal açıdan etkilenmek “normal” bir durumdur.

                                                   DEVAMI…

Çocuklara Covid 19 Sürecinde Açıklama Nasıl Yapılır(Adana)

Söz ve ifadelerinizi çocuğun yaş, dil ve gelişimsel düzeyine uygun şekilde seçin.Kendilerini rahatlıkla ifade edebilecekleri bir ortam sağlayın, konuşmak için hazır değillerse zorlamayın.Güvenilir kaynaklardan aldığınız doğru ve net bilgiler verin, kafa karıştırıcı olmayın.Dürüst, açık, net olun, eklemeler yapmayın. Gerçekleri öğrendiklerinde aranızdaki güven duyguları bozulabilir.

                                                   DEVAMI…

Yetişkinlerde Kayı ile Baş Etme (Bursa)

                                                   DEVAMI…

Türk PDR Der Denizli Şubesi Pandemi (Denizli)

                                                   DEVAMI…

Çocuklarda Ölüm Kavramı Vaka ve Yas (Eskişehir)

                                                   DEVAMI…

Güvenli Yer Egzersizi

                                                   DEVAMI…

İhbar hattımıza ulaşmak için tıklayınız...

X