21. Uluslararası PDR Kongresi Antalya’da gerçekleşti.

21. Uluslararası PDR Kongresi Antalya’da gerçekleşti.

21. Uluslararası PDR Kongresi 24-27 Ekim tarihlerinde Antalya’da gerçekleşti.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası PDR Kongresi’nin 21.’si 24-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi. Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nin işbirliği ile yapılan kongrenin bu yılki teması Okul Psikolojik Danışmanlığı 2023 Vizyonu: Unvan ve Reformlar olarak belirlendi. Çok sayıda akademisyen ve saha çalışanlarını biraraya getiren kongrenin Onur Kurulu’nda Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem KALAN ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin AYDIN yer alırken, Türk PDR Der. Genel Başkanı Oğuz ÖZAT, Türk PDR Der. Onursal Genel Başkanı Prof. Dr. Cengiz ŞAHİN, Türk PDR Der. Yönetim Kurulu üyeleri Prof. Dr. Erdal HAMARTA ile Prof. Dr. M.Engin DENİZ Kongrenin başkanlığını yürüttü.

24 Ekim 2019 Perşembe günü saat 16.00’da başlayan kongrenin açılışı protokol konuşmaları, empati ödülünün takdimi ve akabinde başkanlığını Prof. Dr. Ragıp ÖZYÜREK ‘in yaptığı ‘Okul Psikolojik Danışmanlığında Gelişmeler’ paneliyle gerçekleşti. Sonraki günlerde gerçekleştirilen başkanlığını Prof. Dr. Şerife IŞIK’ın yaptığı ‘Okul PDR Uygulamalarında Farklı Bakış Açıları’ ve başkanlığını Prof. Dr.Ayşe Rezan ÇEÇEN EROĞUL’un yaptığı ‘Dünya’da Okul Psikolojik Danışmanlığı Uygulamalar’ başlıklı paneller de yine ilgiyle takip edildi.

Oturum başkanlıklarını alanımızın çok değerli isimlerinin gerçekleştirdiği bildiri sunumları 25-26 Ekim tarihlerinde yoğun biçimde sürdü. Sunumlarda meslektaşlar arasında bilgi alışverişi ve bilimsel tartışmalara olanak tanınırken, bildirilerde çokkültürlülük, diğerkamlık, sosyal görünüm kaygısı, sosyal medya kullanımı, nomofobi, kurbanlaştırma, ontolojik iyi oluş kavramları dikkat çekti.

Kapanış programında Türk PDR Derneği Başkanı Oğuz ÖZAT, Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı ve Türk PDR Derneği Yönetim Kurulusu Üyesi Prof. Dr. Erdal HAMARTA, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrenci Dekanı ve Türk PDR Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Engin DENİZ, Prof. Dr. Ragıp ÖZYÜREK, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ayşe Sibel DEMİRTAŞ konuşmalarını yaptılar.

Kongre Düzenleme Kurulu adına konuşan Prof. Dr. Erdal HAMARTA, 467 katılımcı ile 3 gün süren kongrenin 72 oturumda 325 bildiri, 3 panel ve 13 çalıştay ile gerçekleştiğini belirtti.

21. PDR Kongresi meslektaşlardan gelen olumlu geribildirimler ve iyi dilek, temennilerle 26 Ekim 2019 tarihinde sona erdi. Kongre programı süresinde başta Türk PDR Der. Genel Başkanı Psk. Dan. Oğuz ÖZAT olmak üzere Türk PDR Derneği yönetim kurulu üyeleri ile kongre sekretaryasının katılımcılara samimi ilgileri ve destekleri, kongre katılımcıları tarafından memnuniyetle karşılandı.

Bu gönderiyi paylaş

İhbar hattımıza ulaşmak için tıklayınız...

X