Ana Sayfa
Merkez Haberleri
Gençlerle Gençlik Ruh Sağlığı Çalıştayı

Merkez Haberleri

Oct 07
Genel Merkezimizde Devir-Teslim Töreni

04/10/2019 tarihinde, dernek genel merkezimizde devir-teslim...

Oct 07
Türk PDR Derneği Seçimli Olağan Genel Kurulu (29/09/2019)

Türk PDR Derneği Seçimli Olağan Genel Kurulu 29/...

Sep 06
16.Ulusal PDR Öğrencileri Kongresi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversite

16.Ulusal PDR Öğrencileri Kongresi, Bolu Abant İzzet Ba...

Jun 11
Genel Başkanımız Prof. Dr. Cengiz ŞAHİN, MEB Bakanı Sayın Ziya SELÇUK

Milli Eğitim Bakanlığından gelen davet üzerine Bakanımı...

Jun 10
Genel Başkanımız

Millî Eğitim Bakanlığı ve UNICEF iş birliği ile 2001 y...

Apr 25
Gençlerle Gençlik Ruh Sağlığı Çalıştayı

Sağlık Bakanlığınca, gençlerin dayanıklılığının arttı...

Gençlerle Gençlik Ruh Sağlığı Çalıştayı

"Çalıştayla, gençlerin dayanıklılığının arttırılması ve önlenebilir ruhsal hastalıkların önüne geçilmesi hedeflendi. Çalıştay sonunda gençlerle ilgili çalışmalara gençlerin dahil edilmesi, kurum, kuruluş, STK'ler ve gençler arasında iş birliğinin artırılıp, destek alabilecekleri tüm hizmetlerle ilgili gençlerin farkındalığının artırılması, gençlerin katıldığı gönüllülük faaliyetlerinin yaygınlaştırılarak ruh sağlıklarının güçlendirilmesi, akran desteğinin güçlendirileceği programlar geliştirilmesi, gençler ve aileler arasındaki iletişimi artıracak programlara yer verilmesi, akran zorbalığının önlenmesi konularında çalışmaların başlatılması önerildi."

"Gençlerle Gençlik Ruh Sağlığı Çalıştayı" öncesi 11.04.2019 tarihinde Genel Başkanımız Prof. Dr. Cengiz ŞAHİN, Başkan Yardımcımız Mesut YILDIRIM ve Genel Sekreterimiz Yasemin GÜVEN  istişareler de bulunmak, yapılacak işbirliğinde Türk PDR Derneği olarak katkı sunabileceğimiz konuları değerlendirmek üzere Ruh Sağlığı Dairesi'ne ziyaret gerçekleştirmişlerdir. Psikolog Dr. Özlem Güler AYDIN ile çalıştay öncesi yapılan fikir alış verişi ile Derneğimizin katkıları değerlendirilmiştir.

Verimli geçen çalıştay sonuçlarının ülkemiz ve misafirimiz olan mülteci gençlere yönelik yapılacak çalışmalara olumlu katkıları olacaktır. Bugünümüz ve geleceğimiz olan gençlere yönelik yapılacak her türlü çalışma sorumlu bir STK olarak her zaman önceliğimiz olacaktır.