Bilgilendirme

Üye başvuruları ve giriş ödemeleri tamamen online olarak yapılabilmektedir. Üyelik işlemleri sayfamızı ziyaret ederek detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.22martAll Day26WISC-R Zeka Testi Uygulayıcı Eğitimi

05nisAll Day09MMPI Uygulayıcı Eğitimi

1.Ulusal Kariyer Psikolojik Danışmanlığı Sempozyumu Sonuç Bildirisi

TED Üniversitesi ve Türk PDR Derneği organizasyonu ile 27 Şubat 2021 tarihinde “1. Ulusal Kariyer Psikolojik Danışmanlığı Sempozyumu” gerçekleştirilmiş ve kariyer psikolojik danışmanlığı ile ilgili bilimsel ve uygulamaya dönük konularda 15 farklı üniversite ve kurumdan, 17 akademisyen ve saha çalışanı tarafından paylaşımlarda bulunulmuştur. Bir gün süren ve dört çevrimiçi oturum olarak gerçekleştirilen sempozyum, 100’e yakın üniversiteden yaklaşık 3000 öğrenci ve çeşitli meslek mensuplarının katılımı ile gerçekleştirilmiştir

Sonuuç bildirisine Web sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz

https://pdr.org.tr/2021/03/04/1-ulusal-kariyer-psikolojik-danismanligi-sempozyumu-sonuc-bildirisi/

#TürkPDRderneği
@universityted
@kariyerpd.sempozyumu
...

Bitlis Tatvan'da meydana gelen helikopter kazasında şehit olan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman ERBAŞ ve mehmetçiklerimize Allahtan rahmet, acılı ailelerine ve milletimize baş sağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz.

Türk PDR Derneği Yönetim Kurulu

#Bitlis #Tatvan
...

1.Ulusal Kariyer Psikolojik Danışmanlığı Sempozyumu

Derneğimiz bünyesinde düzenlenen kongre, sempozyum, zirve vb. etkinliklere bir yenisini daha ekledik. Bu yıl ilk kez düzenlenen "1. Ulusal Kariyer Psikolojik Danışmanlığı Sempozyumu" na TED Üniversitesi ev sahipliği yaptı. 27 Şubat 2021 cumartesi günü TED Üniversitesi ve Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği iş birliğinde düzenlenen sempozyuma ilgi oldukça yoğundu. Yüzden fazla üniversiteden binlerce katılımcının yer aldığı sempozyum YouTube'dan da canlı olarak yayınlandı.

Açılış oturumu ve konuşmaları, Türk PDR Derneği Genel Başkanı Uzm.Psk.Dan. Oğuz Özat, Türk PDR Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Hamarta, TEDÜ Rektörü Prof. Dr. Belgin Ayvaşık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oya Yerin-Güneri, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Kavak, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Voltan-Acar ve T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, Eğitim ve Geliştirme Daire Başkanı Dr. Savaş Ceylan'ın katılımıyla gerçekleşti

Kariyer psikolojik danışması alanında çok sayıda çalışması bulunan 11 Üniversiteden alanında uzman 14 öğretim üyesi ve uygulamacının katkı sunduğu, üç oturumdan oluşan sempozyumun moderatörlüğünü Prof.Dr. Binnur Yeşilyaprak, Prof.Dr. Fidan Korkut-Owen ve TEDÜ Eğitm Bilimleri Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Olcay Yılmaz üstlenirken, programın sunuşu TEDÜ Eğitim Bilimleri Bölümü Araştırma Görevlisi Nergis Hazal Yılmaztürk tarafından gerçekleştirildi

Sempozyumun 1. Oturumu olan "Kariyer Psikolojik Danışmasını Keşfetmek" oturumunda kariyer psikolojik danışması uygulamaları açıklanırken; 2. Oturum "Kariyer Psikolojik Danışmasını Uygulamak" oturumunda Dünyada ve Türkiye’de kariyer psikolojik danışmanlığı uygulamaları/örnekleri/modelleri aktarıldı. Son oturum olan "Kariyer Psikolojik Danışmasını Yeniden Biçimlendirmek" oturumunda ise gelecek projeksiyonlu bir bakış açısı ile güncel konular, uygulamalar, sorunlar, fırsatlar; COVID 19 ve kariyer gelişimi, teknoloji ve BİT kullanımı, kariyer danışmanlığı ile ilgili gelecek öngörüleri üzerinde duruldu

#TürkPDRderneği
@universityted
@kariyerpd.sempozyumu
...

MEB kanun ve yönetmelikleri çerçevesi dışında unvan kullanılmasına dönük görüşmelerimiz ve yazdığımız resmi yazımız üzerine TED okullarının cevabı ve bu konuda okullarını uyarması memnuniyet vericidir. Kaliteli eğitim ve yasalara duyarlı kurumsal kültürünü bu konudada bizlere de göstermiştir
Alanımız, üye ve meslektaşlarımız adına ilgili hassasiyetleri için teşekkür ederiz.

Türk PDR Derneği olarak
unvan ve yetkinlik hassasiyetimiz devam edecektir.

#TürkPDRderneği
#ted
...

Türk pdr derneği Genel Merkez resmi Telegram grubumuzdur.
Çalışmalarımız, eğitim ve aktivitelerimiz
Soru ve sorunlarınız için
Telegram kullanan meslektaşlarımızı bekliyoruz.
Profilimize giderek görselde işaretli linki tıklayarak ulaşabilirsiniz
https://t.me/turkpdrdernegi
...

Özel Okul ve Kurumların Rehberlik ve Psikolojik Danışma birimlerinde PDR mezunu Psikolojik Danışman istihdamı için ülke genelinde başlattığımız çalışma kapsamında Genel Sekreterimiz Mesut YILDIRIM ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyemiz Mehmet Fatih KILIÇ Ankara Darülşifa Eğitim Kurumlarını ziyaret ettiler. Ziyaret kapsamında Darüşşifa Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı sayın Osman KARAASLAN, kurum yetkilileri ve kurumda görev yapan meslektaşlarımızın katılımıyla yapılan görüşmede üye ve meslektaşlarımızın İstihdamı ile kurum bünyesinde görev yapan meslektaşlarımızın mesleki yönden desteklenmesi konularında görüş birliğine varıldı.
Sayın Osman KARAASLAN nezdinde Darüşşifa Eğitim Kurumları yetkililerine misafirperverlikleri ve alan hassasiyetlerimize ilişkin tutumları nedeniyle teşekkür ederiz.

İşbirliğinin sözde kalmadan direk uygulamaya dökülmesi ve kurumda istihdam edilmeleri için kurumun talebi doğrultusunda iki üyemizi kendilerine yönlendirdik.

#TürkPDRderneği
@darussifakoleji
@oguz_ozat
@osman.karaaslan
@mesutyildirim_pdr
@mfkilicpdr

#GüçlüÜyeGüçlüDernekGüçlüPDR
...

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı ile imzaladığımız protokol kapsamında YAŞAMHAK Projesi bünyesinde "Şiddet Mağduru Kadın ve Çocuklara yönelik sunulacak Psikolojik Destek" hizmetlerine ilişkin üç aylık değerlendirme toplantımızı yaptık. Toplantı Genel Sekreterimiz Mesut YILDIRIM Ankara Psikolojik Destek ekibi iletişim sorumlumuz Elif BEŞPINAR ile CHP Kadın Kolları YAŞAMHAK Komisyon üyeleri Emine DEMİREL AKSOY ve Sema AKDEMİR'in katılımıyla gerçekleştirildi.

#turkpdrdernegi
@chpkadinkolu
@yasamhaklazim
@mesutyildirim_pdr
@bespinarelif
@eminedemirelaksoy
@semaakdemir11
...

Gaziantep Şubemizin ev sahipliğinde düzenlenecek "Gaziantep Psikolojik Danışma ve Rehberlik Zirvesi" MEB ORGM Genel Müdürü sayın Mehmet Nezir Gül, Genel Başkanımız Oğuz ÖZAT ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü sayın Yasin Tepe'nin açılış konuşmalarıyla 22.01.2021 tarihi saat 13.00 te başlıyor. Zirve programı açılış konuşmalarının ardından Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Şube Başkanımız sayın Prof. Dr. Mehmet Engin DENİZ'in sunumuyla devam edecek.
Zoom üzerinden online düzenlenecek program eş zamanlı olarak Türk PDR Derneği YouTube kanalımızdan canlı yayınlanacak.

#TürkPDRderneği
@turkpdrgaziantep
@gaziantep_il_mem
@oguz_ozat
@mehmetnezirg
@prof.dr.m.engindeniz
...

Ordu Şubemiz, Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Altınordu RAM İşbirliğiyle düzenlenecek Mesleki Gelişim Programları açılışı MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Doç. Dr. Cem Gençoğlu, Genel Başkanımız Oğuz Özat, Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu ve Genel Başkan Yardımcımız Prof.Dr. Mehmet Engin DENİZ'in katılımıyla gerçekleştirilecektir. Ordu'da görev yapan tüm üye ve meslektaşlarımız davetlidir.

#TürkPDRderneği
@ordu_turk_pdr
@orduilmilliegitim
@altinorduram

@gencoglu_cem
@oguz_ozat
@mehmetfatihvargeloglu
@prof.dr.m.engindeniz
...

Hain terör örgütü PKK tarafından kaçırılan ve alçakça şehit edilen 13 masum vatandaşımıza Allah’tan rahmet, aileleri, yakınları ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Her türlü terör eylemini, teröristleri ve terör destekçilerini lanetliyoruz..

#Gara
...

Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında çalışanlar arasında birlik, beraberlik ve mesleki dayanışma sağlayarak Psikolojik Danışma ve Rehberlik biliminin ve mesleğinin ülkemizde gelişmesini sağlamak, Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında çalışanların, sosyal, bilimsel, mesleki ve kültürel yönden gelişmelerine yardım etmek, mesleğin üyelerinin haklarını korumak ve savunmak amaçlarına yönelik olarak 03.07.1989 tarihinde 06–35–038 kodlu Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği (PDR-DER) adı ile bir dernek kurulmuştur..

Derneğin kurucu üyeleri olarak Prof. Dr. Ethem Özgüven, Prof. Dr. Yadigar Kılıççı, Doç. Dr. Nilüfer Voltan-Acar, Doç. Dr. Oya G. Ersever, Dr. Mesut Baş, Araş. Gör. Fidan Korkut, Araş. Gör. İbrahim Yıldırım ve Araş. Gör. Tuncay Ergene görev almışlardır. 30.09.1989 tarihinde yapılan I. Olağan Genel Kurul’da Dernek Yönetim Kurulu üyeliklerine Prof. Dr. Ethem Özgüven, Prof. Dr. Feriha Baymur, Prof. Dr. Yadigar Kılıççı, Araş. Gör. İbrahim Yıldırım, Araş. Gör. Tuncay Ergene; Denetleme Kurulu üyeliklerine de Doç. Dr. Nilüfer Voltan-Acar, Gürcan Topçu ve Neşe Doğan seçilmişlerdir.

PDR Derneği, 1998 yılında Bakanlar Kurulunun 13.07.1998 tarih ve98/11476 sayılı kararı ile isminin başına “Türk” sözcüğünü ekleyerek ulusal bir dernek kimliği kazanmıştır.

X